Klasyczny gabinet wizytówką szefa

Pracownicy piastujący wysokie stanowiska powinni móc pochwalić się eleganckim biurem. To w nim będą przyjmować gości w postaci klientów lub kontrahentów. Żeby jednak biuro było naprawdę atrakcyjne wizualnie, a do tego komfortowe, warto zadbać o to, by było urządzone jako typowy gabinet urządzony w klasycznym stylu. Podstawową zaletą tego typu wystroju jest jego uniwersalne piękno.

Od lat uważa się, że drewniane biurka, gabloty i szafki prezentują się najlepiej ze wszystkich mebli biurowych. Fason mebli może być dość prosty, jednak często ciekawie wyglądają zdobienia w postaci ornamentów na meblach czy niewielkich rzeźb. Bardzo ważne jest także oświetlenie gabinetu. Przywykło się do tego, że biuro prezesa czy kierownika jest stonowane. Pojawiające się wewnątrz lampy powinny być gustowne i dość spokojne. Odradza się nowoczesnych form, geometrii. Najlepiej sprawdzają się za to lampki biurowe o klasycznych wzorach. Słynne już lampki włączane przy pomocy łańcuszka to kwintesencja szykowności. Pojawiające się wielokrotnie w filmach, stanowią prawdziwy klasyk. Obok biurka, regałów i oświetlenia, niezwykle istotne są krzesła lub fotele. Powinny być obite atrakcyjnym materiałem i wypełnione miękkim tworzywem tak, by były wygodne dla partnerów rozmowy.

Poza tym, należy zwrócić uwagę na dekoracje biura takie, jak na przykład luksusowe obrazy. Niektórzy gustują w zdjęciach lub umieszczeniu na ścianach certyfikatów i dyplomów świadczących o kwalifikacjach. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na ich ładną, estetyczną oprawę.

Dodaj komentarz