Pokój niemowlaka – bezpieczny i wygodny

Aranżacja pokoiku dla niemowlaka, choć wydaje się być prosta, nie należy jednak do łatwych. Przede wszystkim, musimy pamiętać, że to, czy kolorystyka i wzory będą dopasowane do płci naszego maluszka, wcale nie ma największego znaczenia. Liczy się przede wszystkim to, aby umeblowanie było wygodne w użytku dla samych rodziców. W końcu, to oni będą zajmowali się brzdącem przez pierwsze lata jego życia.

Niemowlę głównie leży, toteż podstawą jest zadbanie o wygodne, miękkie łóżeczko. Warto sięgnąć po to, które posiada regulację wysokości. Dzięki temu, na początku maluch będzie mógł leżeć najwyżej – rodzice nie będą musieli nadmiernie się pochylać, a dziecko będzie bezpieczne, ponieważ w pierwszych miesiącach nie podnosi się z pozycji leżącej. Następnie, wraz ze zdobywaniem przez smyka kolejnych umiejętności, będziemy systematycznie obniżali wysokość materaca tak, by łóżko zawsze pozostało w pełni bezpieczne.

Obok łóżeczka powinna znajdować się dopasowana pod względem wysokości szafka, na której będziemy trzymali najważniejsze kosmetyki ociechy. Ponadto, konieczne w pokoju niemowlaka są żaluzje lub rolety. To istotne w dzień, gdy malec musi spać, a na zewnątrz jest zupełnie jasno. Wtedy każdy sposób zapłonienia okna będzie dobry, by stworzyć odpowiednio kameralną, spokojną atmosferę. Samo światło nie powinno być intensywne i dobrze, jeśli ma regulację ostrości oraz odpowiednio duży, raczej ciemniejszy klosz. Dla dziecka ważne będzie także to, by rozwijało się w otoczeniu przedmiotów mających różne kolory i kształty.

Dodaj komentarz