Wystrój pokoju dziecka

Dla osób, które z utęsknieniem czekają na pojawienie się potomstwa, największą radość dają przygotowania do narodzin malucha. To nie tylko zakup ubranek, wybór imienia czy najlepszego modelu wózka. To także – a może przede wszystkim – wystrój pokoju dziecka. W końcu każdy – nawet najmłodszy członek rodziny – winien mieć swoje miejsce w domu.

Na szczęście producenci mebli i dodatków tak to wymyślili, że dziecięce pokoje są bajkowe, kolorowe. To miejsca, w których chce się non stop przebywać. Jeśli tylko mamy na to ochotę, to dosłownie każdy element wystroju można dopasować do milusińskich upodobań. Istnieją wszak lampy w kształcie samolotów lub księżyca z zasypiającym na nim misiem. Są też kinkiety i lampki nocne z ulubionymi postaciami z dobranocek…

Ozdabiamy ściany
Zanim zdecydujemy się na ostateczny model mebli i dodatków z ukochanymi postaciami z bajek, warto zacząć od pomalowania pokoju na jeden kolor. Następnie można wybrać jedną ze ścian, po czym umieszcza się na niej fototapetę lub sporych rozmiarów naklejkę ścienną. Może być w kształcie Myszki Miki, Kaczora Donalda czy też Złomka z „Aut”. Nie wspominając już o nieśmiertelnym Kubusiu Puchatku, Smerfach, Shreku czy Tomie i Jerrym… Jeśli jednak rodzice obawiają się, że młodemu człowiekowi szybko znudzą się te dekoracje lub że z nich wyrosną, to można pokusić się o nieco bardziej neutralne wzory geometryczne lub motywy roślinne.

Wybieramy meble
Kolejnym krokiem jest zakup mebli odpowiednich do wieku i wzrostu dziecka. Wiadomo, że w początkowym okresie będzie to łóżeczko oraz komoda (z przewijakiem). To podstawowe meble, które muszą się znaleźć w pokoju noworodka. Swoją drogą warto zakupić łóżeczko, które będzie rosło wraz z dzieckiem. Na rynku znajdują się wszak modele, które wystarczają maluchowi do ukończenia przez niego 4-5 roku życia. Mają nie tylko wyjmowane szczebelki, ale i opuszczane całe boki.

Niezwykle ważnym meblem jest również komoda. Z jednej strony służy do przechowywania dziecięcych ubranek, z drugiej zaś dzięki specjalnym nakładkom, może być wykorzystywana do przewijania i przebierania niemowląt. Kiedy maluch podrośnie, nakładkę wystarczy zdemontować.

W przypadku pokoju dziecięcego istotnym elementem jest też kanapa bądź fotel, w którym znużony rodzic będzie mógł choć przez trochę odpocząć. To szczególnie ważne w przypadku kobiet karmiących piersią oraz ojców, którzy wyręczają matki podczas nocnego karmienia.

Dodaj komentarz