Urządzanie kawalerki.

Kawalerka bardzo często jest pierwszym prawdziwym i samodzielnym gniazdkiem młodych ludzi. Niestety mało kiedy stać ich na duże mieszkanie lub tym bardziej wybudowanie domu. Jednak nowoczesne rozwiązania pozwalają zachować sporo wolnej przestrzeni nawet na niewielkim metrażu.

Jeśli jest to duży pokój z aneksem kuchennym można zawsze wydzielić część sypialnianą lub mini salon od reszty kuchni. Jednym z takich sposobów jest parawan, jest to ozdobna wersja wydzielenia osobnych pomieszczeń. Inną opcją może być meblościanka, na której zresztą można trzymać domową biblioteczkę lub zestaw płyt z muzyką. Jeśli jednak ktoś ceni sobie więcej prywatności, może zdecydować się na ścianę z karton gipsu z przesuwnymi drzwiami. Nie trzeba się martwić, że ktoś się nie pomieści z całym życiowym dorobkiem w ciasnej kawalerce. Architekci wnętrz potrafią praktycznie wykorzystać każdy kąt, nawet ten, który wydaje się, że jest totalnie niedostępny.

Tak jest w przypadku szafek narożnikowych, czy ciasnego przedpokoju. Tak samo jest z niewielką łazienką. Nikt nie powiedział, że ze względu na za małe pomieszczenie trzeba rezygnować z wanny i prysznica. Zawsze można te dwie rzeczy połączyć wstawiając niewielką wannę i do niej przywieszając zasłonkę prysznicową i montując cały zestaw prysznicowy. Oczywiście to są tylko niektóre rozwiązania, jest ich zdecydowanie więcej. W razie problemów, młodzi zawsze mogą skierować swoje problemy z aranżacją kawalerki do profesjonalnego projektanta wnętrz. Taki fachowiec na pewno stworzy przytulne mieszkanie.

One thought on “Urządzanie kawalerki.

Dodaj komentarz