Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Sypialnia jest chyba najbardziej intymnym pomieszczeniem w całym domu. Raczej tu nie zaprasza się gości, praktycznie nikt poza posiadaczem tej sypialni nie ma tutaj wstępu. Poza tym, jest to miejsce wypoczynku i relaksu, niejednokrotnie owiane większymi i bardziej osobistymi emocjami. Dlatego tak ważne okazuje się urządzenie sypialni. Jeśli umebluje i oświetli się ją byle jak, to istnieje większe prawdopodobieństwo na to, że ktoś w takiej sypialni się po prostu nie będzie wysypiał.

Istotnym elementem jest oczywiście oświetlenie sypialni. Ważne by było możliwe tutaj stłumienie światła, które wycisza i przygotowuje do spania. Poza górnym oświetleniem, warto zaopatrzyć sypialnię w lampy stojące. Takie punktowe światła nadadzą sypialni tajemniczy i przytulny charakter. Dobrze by to było światło przyjemne czyli najlepiej ze zwykłej żarówki – potocznie mówiąc żółte a nie białe. Kolejnym oświetleniem na pewno będą lampki nocne.

Zwykle tradycyjnie stawia się lampki nocne na stoliku nocnym. Oświetlenie musi być odpowiednio mocne, by nadawało się do czytania książek. Ale zarazem musi się skupiać w tylko określonym obszarze by nie przeszkadzać na przykład osobie śpiącej po drugiej stronie łóżka. W ostatnich latach coraz modniejsze staje się gwieździste niebo, czyli oświetlenie dekoracyjne na suficie złożone z wielu małych diod. Po zgaszeniu pozostałych źródeł światła osoba leżąca na łóżku może poczuć się jakby leżała pod gołym niebem. Innym ostatnim pomysłem projektantów są po prostu podświetlane pod spodem łóżka.

One thought on “Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Dodaj komentarz