Antresola – pomysł na mały metraż

Niektórzy preferują oryginalne rozwiązania i przede wszystkim nie boją się takich zmian w swoim domu a co za tym idzie, także i życiu. Jeśli ktoś chce zyskać na dodatkowym metrażu a mieszka na przykład w kawalerce lub niewielkim mieszkaniu w kamienicy, bądź innym domu z wysokimi pomieszczeniami, może się spokojnie zdecydować na antresolę. Jest to jakby półpiętro wewnątrz mieszkania.

To jest świetne rozwiązanie do jedno- lub dwupokojowych mieszkań. Wtedy w jednym pokoju, na przykład tym największym, można zrobić salon i sypialnię jednocześnie. Na dole wystarczy postawić sofę i niewielki stolik, a na górze, czyli na antresoli aranżuje się mini sypialnię. Oczywiście jest to tylko jeden z pomysłów na zagospodarowanie antresoli. Innym pomysłem może być miejsce do pracy lub mała garderoba. Zawsze jest to możliwość pozyskania kilku dodatkowych, a w małym mieszkaniu jakże cennych metrów kwadratowych. Antresola jest świetnym rozwiązaniem także w sytuacji gdy w rodzinie pojawia się drugie dziecko, a póki co rodzeństwo musi mieszkać w jednym pokoju.

Taka antresola to nie tylko oszczędność w pomieszczeniach, ale także super frajda dla starszaka, że to jego ten zaszczyt dotknął by spać piętro wyżej. Nikt nie zakazuje tworzenia antresoli w innych pomieszczeniach. Tutaj dowolność jest tak duża jak wyobraźnia właściciela mieszkania oraz projektanta wnętrz. Ponieważ trzeba cały czas pamiętać o tym, że aby antresola była bezpieczna musi spełniać określone standardy narzucone przez projektanta wnętrz.

Dodaj komentarz