Obrusy

Stół uważany jest za centralne miejsce w naszych domach. To właśnie przy stole jadamy rodzinne posiłki, siadamy przy nim, by porozmawiać, by poczytać. Jest więc istotnym elementem w konkretnych pomieszczeniach. A gdzie stół stoi w naszym domu? Czy jest to kuchnia, jadalnia a może jakieś inne pomieszczenie? Wiele zależy od tego, jaki mamy dom. Jeżeli jest to niewielkie mieszkanie, dwupokojowe wówczas jeden z pokoi musi spełniać funkcję i salonu, pokoju dziennego i jadalni. Stół musi być odpowiedni, dostosowany do potrzeb mieszkańców konkretnego domu. Jeżeli w domu mieszka wiele osób wówczas i stół musi być duży.

Ważne są także i ozdoby na takim stole. Co jest ozdobą? To nie tylko flakon z kwiatami czy dekoracja. Ozdobą stołu jest przede wszystkim obrus. A tu rozwiązań do zastosowania jest naprawdę bardzo dużo. Możemy wybierać obrusy gładkie i we wzory, jednobarwne i kolorowe. Są obrusy eleganckie, jakich używamy na specjalne okazje, ale i obrusy do użytku codziennego. Wiele stołów nakrywanych jest obrusami plamoodpornymi, dzięki czemu nawet trudne do usunięcia zabrudzenie można wyprać, zetrzeć. A jakie obrusy są w naszych domach? Z całą pewnością mamy ich przynajmniej kilka, na różne okazje.

To obrusy, które podobają nam się, które nam odpowiadają, są praktyczne, ale jednocześnie kolorystycznie dopasowane do wystroju wnętrza konkretnego pomieszczenia. A obrus także może być elementem dekoracyjnym. Musimy zadbać o to, by był on w odpowiednim rozmiarze. Obrus pod żadnym pozorem nie może być zbyt mały.

Dodaj komentarz