Co położyć na ścianach w kuchni?

Jak wiadomo, gusta są różne, dlatego też w kuchniach na ścianach można spotkać przeróżne rzeczy. Jedni preferują farbę na ścianach, inni kafelki a jeszcze inni tapety czy też panele, jednakże zawsze trzeba pod uwagę brać kilka podstawowych rzeczy jeżeli chodzi rzecz jasna o kuchnię.

Przede wszystkim w kuchni gdzie się gotuje, często pojawia si|ę wilgoć i para. Właśnie między innymi dlatego też tapety w kuchni są chyba najgorszym możliwym wyborem. Po pierwsze pod wpływem pary tapety mogą odchodzić od ścian, a dodatkowo szybko przesiąkają zapachami, przez co w kuchni już niedługi po położeniu nowych tapet może nieładnie pachnieć. Panele ścienne również mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ para i wilgoć które dostaną się pod panele mogą wywoływać grzyba na ścianach, co jak wiadomo jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Farba niewątpliwie pod tym względem będzie zdecydowanie lepszym pomysłem, jednakże najlepiej jeżeli będzie to farba zmywalna, gdyż w kuchni ściany mogą ulegać różnym zabrudzeniom wynikającym z gotowania i przyrządzania posiłków.

Najlepszym pomysłem chyba jeżeli chodzi o ściany w kuchni będą kafelki. Nie tylko nie podchodzi pod nie wilgoć (o ile oczywiście będą dobrze położone), ale także bardzo łatwo się je myje, więc pod względem higienicznym są one do kuchni najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście nie cała kuchnia musi zostać wykafelkowana, najczęściej kafelkuje się do połowy, a resztę ścian maluje się farbą, co charakteryzuje się dużym stopniem wygody i higieny, oraz wygląda bardzo estetycznie.

Dodaj komentarz