W łazience. Wanna czy prysznic?

Decyzja dotycząca wyboru wanny czy też kabiny prysznicowej do łazienki w wielu przypadkach naprawdę nie jest łatwa, ponieważ oba te urządzenia sanitarne posiadają zarówno swoje plusy jak i minusy. Przede wszystkim kabina prysznicowa zajmie w łazience niewiele miejsca (co w przypadku niewielkich łazienek jest rzeczą wręcz zbawienną), a dodatkowo umożliwia w wygodny sposób branie prysznica. Niestety jednak kabina prysznicowa uniemożliwia wzięcie kąpieli, a więc rzeczy, którą wiele osób uwielbia. Do tego celu konieczna już będzie wanna.

Oczywiście w wannie również można wziąć prysznic, jednakże nie będzie to już tak szybkie i wygodne jak w przypadku zabudowanej kabiny prysznicowej, ponieważ biorąc prysznic w wannie na stojąco istnieje duże prawdopodobieństwo, że zalejemy podłogę w łazience, co w przypadku kabiny jest wykluczone. Jak więc widać wybór wbrew pozorom może nie być taki prosty. Najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy posiada się dużą łazienkę i wystarczającą ilość środków finansowych na to, aby pozwolić sobie na zamontowanie w łazience i wanny i kabiny prysznicowej, co jednak niestety zdarza się stosunkowo nieczęsto. Jeżeli nasza łazienka jest mała, to wybór wydaje się być logiczny i tylko kabina prysznicowa może wchodzić w grę.

Jeżeli mamy dużą łazienkę, to można pozwolić sobie na wannę, choć to będzie zależało do finansów oraz preferencji. Cenowo różnic nie da się jednoznacznie określić co się bardziej opłaca, gdyż zarówno wanny jak i kabiny prysznicowe dostępne są w bardzo różnych przedziałach cenowych, dlatego też na te tańsze kabiny oraz wanny stać każdego.

Dodaj komentarz