Jak umeblować pokój dla dziecka?

Z pewnością wiele młodych rodziców zastanawia się w jaki sposób umeblować, czy pomalować ściany w pokoju przyszłego bądź już narodzonego dziecka. Warto wiedzieć, że dziecko rozpoznaje już kolory praktycznie od pierwszego dnia życia, dlatego ważne jest aby w tym przypadku pokój był udekorowany radośnie, jasno oraz ciepło i przytulnie.

Istotne jest aby wybrać odpowiednie kolory ścian, w tym przypadku powinna wypowiedzieć się przyszła mama, natomiast z kolei przyszły tata powinien zadbać o jakość wybranych farb, aby nie były przede wszystkim szkodliwe dla małego dziecka oraz przetrwały lata, nawet najcięższych prób artystycznych malucha. Sama kolorystyka ścian powinna zostać zachowana w odcieniach pastelowych, sporadycznie może zostać ożywiona bardziej intensywnymi kolorami. Jednak nie wolno przekraczać granicy w drugą stronę, czyli pomalować pokój na barwy zbyt jaskrawe. Dlatego warto zdecydować się na kolory takie jak odcienie różu, fioletu, błękitnego, czy drobnych odcieni granatu. Z tak wybraną kolorystyką doskonale będą się komponowały meble w odcieniach jaśniejszych.

Doskonałym przykładem zestawienia może być odcień granatowych ścian w kontraście z białym łóżeczkiem oraz jasnymi elementami reszty wyposażenia pokoju. Ze strony technicznej i pewnej formy bezpieczeństwa ściany powinny być gładkie, bez żadnych oznak wilgoci czy wszelkiego rodzaju czarnych, bądź brunatnych nalotów na ścianie. Jest to bardzo ważne dla samopoczucia małego dziecka oraz jego zdrowia. Istotne jest aby maluch czuł się bezpiecznie.

Dodaj komentarz