Domowe biuro i jego odpowiednia kolorystyka

Pracując dużo godzin w domu warto stworzyć sobie odpowiednie warunki, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej przestrzeni pokoju pod gabinet. Oczywiście zanim zdecydujemy się na jakikolwiek remont należy przede wszystkim zastanowić się jakiego rodzaju będzie w nim wykonywana praca. Jest bardzo ważne, ponieważ każdy rodzaj pracy wymaga innych barw, na przykład będą one zupełnie inne w sytuacji kiedy pokój ma służyć do nauki a zupełnie inne kiedy do pracy.

W przypadku kiedy będzie to nauka istotnym elementem jest spokój, ale też dawka nowej energii. Dlatego tutaj wart zdecydować się na kolory takie jak biel, czy pastele takie jak odcienie żółtego, pomarańczowego. Taki barw pozwoli osobie uczącej się bardzo dobrze skupić, dzięki czemu będzie znacznie lepiej przyswajać dany materiał. Natomiast przy pracy ważne jest przede wszystkim to aby móc się skupić i dobrze skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Wobec tego w tym przypadku nie są wskazane barwy mocno intensywne, ponieważ mogą źle wpływać na koncentracje. Zdecydowanie lepsze w tym przypadku będą kolory bardziej stonowane jak na przykład odcienie beżu czy jasnego i czystego niebieskiego.

Pokój taki najlepiej utrzymać w jednej kondygnacji kolorystycznej, która będzie zrównoważona. W przypadku łączenia barw również warto zachować równowagę, tak aby żaden kolor nie dominował a raczej były połączone. W przypadku pracy twórczej można pozwolić sobie na kolory, które będą wyraziste, jak na przykład połączenie zielonego oraz żółtego.

One thought on “Domowe biuro i jego odpowiednia kolorystyka

  1. Porady fachowe, bardzo dobry pomysł -przeznaczyć miejsce na gabinet- zapewnione mamy wtedy ciche miejsce w którym możemy się skupić na pracy, lub chociaż spędzić czas na czytaniu książki, gazety. Bardzo polecam.

Dodaj komentarz