Biel na ścianach

Wiele osób zapewne uważa, że białe ściany w mieszkaniu to już przeżytek i takiego koloru a raczej jego braku, już się nie stosuje w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Najczęściej teraz pokrywa się ściany wieloma rozmaitymi kolorami, poszukując coraz to odważniejszych zestawień kolorystycznych. Osoby, które robią to z prawdziwym wyczuciem sprawiają, że efekty te są naprawdę fantastyczne i z całą pewnością nie nudne.

Wielu dekoratorów i klientów nie docenia białego koloru jako szlachetnej i tradycyjnej formy malowania ścian, jednak powoli ten trend powraca i coraz częściej wykorzystuje się biel jako kolor ścian w nowoczesnych aranżacjach. Kreacja interesującego wnętrza opierającego się na jasnych kolorach, a w zasadzie w większości bieli, jest niemałym wyzwaniem. To już nie te czasy, gdy białe ściany były zaledwie tłem dla każdej, dowolnej aranżacji, lub mniej lub bardziej udanej stylizacji. W dzisiejszych trendach biel potrzebuje właściwej oprawy.

Umiejętnie nią grając, można ukazać jej piękno samo w sobie, a przy jej pomocy łatwo jest wyeksponować inne elementy opracowywanego wnętrza. Pilnie obserwując aktualne trendy w kolorystyce wnętrz, łatwo jest zauważyć trzy główne tendencje, które wykorzystują biel. Wszystkie one opierają się jednak na tym, że to biel jest najważniejsza spośród wszystkich zastosowanych kolorów a niekiedy nawet białe są nie tylko ściany ale także meble i inne elementy wystroju wnętrz. Trendy o których mowa to : biel minimalistyczna, biel plus eko oraz biel industrialna.

Dodaj komentarz