Modułowe elementy aranżacji łazienki

Remont łazienki to jeden z najtrudniejszych momentów, kiedy trzeba dokonać zmian w wyglądzie i aranżacji mieszkania. Przede wszystkim trzeba wykonać go szybko, bo o ile wyłączenie z użytkowania jednego pokoju da się jakoś przeżyć, o tyle brak możliwości korzystania z łazienki jest bardzo uciążliwy. Do szybkiej zmiany wyglądu łazienki można użyć modułowych rozwiązań, które sprawią, że to pomieszczenie zyska zupełnie nowy wygląd i charakter.

Modułowe systemy lekkich ścianek z samonośnych płyt pozwalają na dokonanie zupełnej zmiany w wyglądzie i ustawieniu łazienki. Dzięki takim możliwościom można stworzyć niebanalnie wyglądający natrysk, wstawić ściankę działową. Elementy te mogą mieć rozmaite kształty – okrągłe, narożne a nawet faliste. Takich modułów można używać także przy projektowaniu wnętrz na przykład w pomieszczeniach wellness, gdzie wyjątkowa aranżacja jest nieodzowna aby sprawić, że klienci będą się w takim pomieszczeniu doskonale czuli. Moduły wykonane są z nowoczesnych materiałów budowlanych, gwarantujących trwałość takich rozwiązań.

Dodatkowym atutem jest szybkość i łatwość montażu oraz możliwość dowolnej konfiguracji modułów według indywidualnych projektów. Łączenie poszczególnych modułów odbywa się metodą wpustowo-piórową po czym miejsca łączeń okłada się taśmą zbrojeniową. Tak zmontowana konstrukcja jest gotowa do tego, aby wykładać ją glazurą. Rozwiązanie to jest oparte na wodoodpornej płycie budowlanej, w której zastosowano ekstrudowaną piankę poliestrową. Zapewnia to trwałość, termoizolację oraz całkowitą wodoodporność.

Dodaj komentarz