„By stała się naszym małym królestwem”

Każdy z nas z pewnością chciałby żeby łazienka była jego małym królestwem, które oprócz dostarczanego komfortu oraz relaksu byłoby funkcjonalne. Jednym z centralnych punktów każdej łazienki jest na pewno wanna, która powinna być duża, a także wygodna, by można było w niej brać relaksujące kąpiele.

Jeśli mamy dużą łazienkę oprócz wanny warto pomyśleć również o kabinie prysznicowej, która w codziennym życiu jest naprawdę bardzo przydatna. Istotnym elementem łazienki jest także lustro, jednak dobrze żeby było ono duże, zwłaszcza jeśli łazienkę dzieli się z innymi członkami rodziny bowiem w ten sposób można uniknąć kłótni przy porannej toalecie. Duże, podświetlane lustro jest także niezbędne dla pań robiących makijaż. Pod lustrem koniecznie powinien znajdować się blat z wmontowaną umywalką bądź umywalkami, a pod nimi szafki.

W łazience musi znaleźć się miejsce na wszystkie kosmetyki, a jak wiadomo kobiety mają ich sporo dlatego jeśli pozwala nam na to miejsce powinniśmy się zdecydować na większy blat i więcej szafek. Jeśli chodzi o kolor ścian, to raczej nie powinniśmy się w łazience decydować na mocne, ostre kolory, lepiej poprzestać na neutralnych beżach czy bladych odcieniach, w końcu łazienka ma nas relaksować, a nie pobudzać. To, że kolor płytek nie może gryźć się z kolorem dywaników, szafek czy ścian, to chyba jest oczywiste. Przy aranżacji łazienki warto pamiętać o stylowych bibelotach i o świecach, które ułożone przy wannie oraz na szafkach i zapalone podczas kąpieli będą nie tylko dodatkowym wystrojem, ale nadadzą łazience wspaniały klimat, a nas zrelaksują.

Dodaj komentarz