Miejsce dla malucha

Zwykle pokoje dziecięce urządzane są w bardzo uroczym stylu. Każdy rodzic, który chce zaaranżować swojemu maluchowi pokoik powinien trzymać się kilku wytycznych. Po pierwsze, to jak będziemy urządzać pokój dziecka zależy od płci malucha, tego czym się interesuje, a także od tego czy dziecko jest małe czy duże. Wziąwszy pod uwagę małe dzieci, warto pamiętać, że ściany w ich pokojach powinny być pomalowane w żywych, wyrazistych kolorach. Modne są tapety z postaciami z bajek, kwiatuszkami, gwiazdkami czy innym nadrukiem nadającym się właśnie do pokoju naszej pociechy.

Jeśli ktoś nie preferuje tapet, warto znaleźć osobę, bądź firmę, która zajmuje się malowaniem obrazków na ścianach. Wtedy zamiast tapetowego plakatu będziemy mieli prawdziwie narysowane to co tylko sobie zażyczymy. Należy pamiętać, że do malowania ścian w pokojach dobrze wybrać plamo-odporne farby. Aranżując pokój swojej pociech nie należy zapomnieć, by wytyczyć w nim miejsce do spania, zabawy oraz nauki. Łóżko małego dziecka nie zajmie wiele miejsca, chyba, że zdecydujemy się na takie w kształcie samochodu, muszelki czy innych bajecznych przedmiotów.

W miejscu do nauki koniecznie powinno znaleźć się biurko z krzesłem odpowiednio dopasowane do wzrostu dziecka, a także wszystkie przedmioty, które będą pomagać mu w nauce. Najwięcej miejsca w dziecięcym pokoju z pewnością zajmie kącik do zabaw, tam warto wstawić funkcjonalne półki na zabawki. Dobrze, by w owym kąciku znalazł się także pluszowy dywanik, na którym maluch będzie mógł usiąść.

Dodaj komentarz