Sposób na łazienkę

Łazienka spełnia dwie podstawowe role. Przede wszystkim jest miejscem dokonywania standardowej toalety, powinna być w tym momencie urządzona w sposób funkcjonalny i zapewniający pełen komfort. Z drugiej strony łazienka, zwłaszcza i właściwie przede wszystkim przy obecności wanny dowolnego typu, spełnia rolę relaksacyjną oraz odprężającą.

Skupiając się na drugiej funkcji, czyli relaksacyjnej oraz odprężającej, możemy wykreować pewne uwarunkowania, które pomogą przeprowadzić aranżację wnętrza w sposób optymalny. Jak w każdym pomieszczeni, tak i w łazience winno się pamiętać, iż kolor jest jednym z najbardziej istotnych elementów, wpływających na ogólną charakterystykę jak i styl. Dobór słonecznego, ale nie rażącego koloru pozwoli już na wstępie na otrzymanie mocnej podstawy. Dobry wybór to kolory kojarzące się ze słonecznym ciepłem oraz chwilami odprężenia przy oderwaniu się od codziennej szarości. W pomieszczeniach łaziebnych warto dokonać zakupu droższej farby, ponieważ zwłaszcza przy kąpielach z dużą ilością pary takie farby nie podlegają zbyt szybkiemu zużyciu.

Sercem łazienki w omawianym temacie jest wanna. Oczywiście dla dobrego odprężenia i dodatkowo w zależności od preferencji własnych, rodzajów wanien które będą optymalne jest wiele. Najbardziej tradycyjna wanna jest odpowiednia do relaksu, jednak wanny z dodatkowymi funkcjami są oczywiście bardziej funkcjonalne. Przykładem są wanny z hydromasażem.

Bardzo dobrym dopełnieniem są dodatkowe elementy. Jednym z najbardziej typowych i efektywnych są świece zapachowe, które oddziałują wielopłaszczyznowo. W podobnym tonie działają także olejki zapachowe, zarówno te dodawane do kąpieli jak i te uwalniające się przykładowo pod wpływem ciepła ustawione w pomieszczeniu. Oczywiście dopełnienie jest ważne, ponieważ każdy dodatkowy element będzie sprawiał lepsze warunki, jednak dobrze było by zwrócić uwagę także na takie element jak umiejscowienie łazienki w domu. W granicach możliwości najlepiej będzie, kiedy pomieszczenie pozostające łazienką będzie znajdowało się najdalej jak to możliwe od pomieszczeń przechodnich, w których panuje hałas lub odbywają się codzienne czynności w dużym natężeniu przykładowo daleko od kuchni.

Bardzo często stosuje się w łazienkach kafelki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak należałoby zwrócić baczną uwagę na ich jakość, zwłaszcza w kontekście kafli podłogowych. Kafelki ścienne optymalnie stosuje się do pewnych wysokości, ponieważ ułożenie ich na całej ścianie często doprowadza do zacieśnienia pomieszczenia i wprowadzenia niepożądanych odczuć.

Dodaj komentarz